Zanimive info
Energijski razred "A" za Danfossove izdelke
Kot eno prvih podjetij je Danfoss svoje radiatorske termostatske glave klasificiral z novo oznako "Termostatic Efficiency Label" (TELL). TELL je oznaka energijskega razreda, ki je v podobni obliki dobro poznana v primeru električnih gospodinjskih aparatov.
Oznaka energijskega razreda predstavlja dodatno informacijo in pomoč vsem zavednim kupcem, ki iščejo in želijo energijsko najbolj varčne proizvode. Pridobljen A energijski razred za Danfoss termostatske glave RA 2990 ponuja kupcem prav to, saj TELL klasifikacija temelji na strogih ocenjevalnih kriterijih, ki zadostujejo vsem evropskim standardom s področja termostatskih ventilov.
Dodatna in unikatna prednost, ki odlikuje Danfoss RA 2990 termostatske glave je plinsko polnjenje, ki v primerjavi z klasičnim tekočinskim polnjenem omogoča zelo hitro reakcijo na spremembo temperature v prostoru in s tem večje prihranke energije.
V prihodnje bodo kupci oznako energijskega razreda Danfoss proizvodov našli na samem pakiranju, v tehnični literaturi in na Danfoss internetni stranii www.ogrevanje.danfoss.com
Danfoss / sreda, 18.05.2011
Obstajata dve obliki energije
Kinetična energija (je vsaka vrsta gibanja delcev ali valov)- Energija vetra (gibanje zraka)
- Električni tok (gibanje elektronov)
- Toplotna energija (gibanje molekul)
- Svetlobna energija (gibanje EM-valov oziroma fotonov)
- Energija zvoka (tlačni val kot posledica gibanja molekul)
Potencialna energija (je uskladiščena energija, ki čaka na to, da se sprosti)
- Prožnostna energija (stisnjena ali raztegnjena vzmet)
- Težnostna energija (mirujoča voda v gorskem jezeru)
- Kemična energija (izgorevanje bencina ali nafte, baterije)
- Jederska energija (cepitev in zlitje atomskih jeder)
SCIENCE ILLUSTRATED / petek, 01.04.2011
Nova sončna elektrarna v Ljubljani
Ljubljana je bogatejša za eno največjih sončnih elektrarn v Sloveniji, ki se razteza na skupni površini 13.000 kvadratnih metrov. Njena skupna zmogljivost je 900 kWp, predvidena letna proizvodnja en milijon kWh električne energije pa bo s tolikšnjo proizvodnjo razbremenila okolje za približno 700 ton ogljikovega dioksida in drugih škodljivih snovi letno.V januarju in februarju je sončna elektrarna že proizvedla prve količine energije in jih oddala v Borzenovo skupino za naslednjih 15 let.
Od konca minulega leta sta v BTC pred vhodom v Dvorano A in pred poslovno stolpnico BTC City v Ljubljani nameščena tudi stebrička za polnjenje električnih vozil, kjer BTC lastnikom vozil omogoča brezplačno polnjenje.
Ljubljana.si / sreda, 23.03.2011
6. marec - svetovni dan varčevanja z energijo
Danes obeležujemo svetovni dan varčevanja z energijo. Slovenci smo, kot je ugotovila lanska raziskava o energetski učinkovitosti Slovenije, dokaj dobro osveščeni glede učinkovite rabe energije, a z njo večinoma ne ravnamo tako.PRIMORSKE NOVICE / nedelja, 06.03.2011
Prvi slovenski portal za iskanje polnilnih mest za električna vozila
Ljubljana - Elektro Ljubljana je danes vzpostavil prvi slovenski portal za iskanje polnilnih mest za električna vozila, ki je namenjen lastnikom električnih vozil, vsem, ki razmišljajo o nakupu električnega vozila in vsem ponudnikom električnih vozil. Prav tako tudi lastnikom polnilnih postaj, strokovni javnosti, medijem in drugim, ki jih zanima razvoj električnih vozil. www.elektro-crpalke.siELEKTRO LJUBLJANA / petek, 18.02.2011
Alternativni bencin
Britanski znanstveniki so izumili »umetni bencin«, ki temelji na vodiku. V prodaji bi se lahko pojavil že v treh letih. Vozila bi lahko nanj prešla brez dodatnih predelav, liter goriva pa bi bil znatno cenejši kot danes.
TROJKA / nedelja, 30.01.2011
Električni Audi A2 presegel svetovni rekord
Peljal je 600 kilometrov brez ponovnega polnjenja. Električnemu avtomobilu audiju A2 je v torek uspelo premagati 600 kilometrov, od Münchna do Berlina, brez ponovnega polnjenja akumulatorja, poroča Profitiraj.hr. To kaže na preboj v razvoju električnih avtomobilov za vsakdanjo uporabo: novi akumulatorji so manjši in učinkovitejši.FINANCE / sreda, 27.10.2010




